Home / Genel / İmam Mehdi (as)’ın Talebeleri Kimlerdir…?
İmam Mehdi (as)’ın Talebeleri Kimlerdir…?

İmam Mehdi (as)’ın Talebeleri Kimlerdir…?

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİ RİSALE-İ NUR’DA TARİH VEREREK İMAM MEHDİ’NİN TALEBELERİNİ ÖVGÜYLE MÜJDELEMİŞ…

“1284 H. (1867 M.) de Avrupa kâfirleri Rusları tahrik ederek meşhur 93 harbini(1877 M) netice verdirdiler. O zaman Mevlâna Halid’in şakirtleri o zulümâtı dağıtır. Ondan yüz sene sonra (1977 M.) zulümatı dağıtacak olanlar Mehdinin talebeleri olacaktır” (Şualar, 619–620)

Bediüzzaman’ın müjdelediği tarihe dikkat edilirse miladi 1977-1978-1979  yıllarıdır ki dünya da sadece İRAN coğrafyasında İslam devrimi çerçevesinde milyonların bütün bir halkın katılımıyla zorba ve zulüm sarayı sahibi 2500 yıllık şahlık rejimi ve zulümat perdesi tarihine sahib Büyük Şeytan Amerika ve dünya emperyalizminin en önemli merkezinin yıkılması neticesini doğuran İslami  halk kıyamlarının en muhteşem ve silahsız gül devrimi ve yüzbinler şehidin kanıyla uyuyan halkların uyandırıldığı  dönemin tarihidir…Böyle bir hareketin lider kadrolarını ve yardımcılarını ve bu yolda şehid olanları Mehdi’nin  talebeleri olarak müjdeleyen Bediüzzaman acaba bu talebelerin bağlı olduğu aziz İmam Ruhullah’a hangi gözle baktığı açık değil midir….?

Yorum Ekle

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Başa Dön